دات نت نیوک
X
سامانه های سازمانی
Saturday 15 August 2020  |   | Login

21 تا 27 تیر ؛هفته عفاف و حجاب گرامی باد

21 تا 27 تیر ؛هفته عفاف و حجاب گرامی باد

حادثه مسجد گوهرشاد در 21 تير سال 1315 در اعتراض به قانون كشف حجاب رخ داد. طرح كشف حجاب و حصر آيت الله سيد حسين قمي از علل اصلي تحصن مردم در اين مسجد بود كه با سخنراني شيخ محمد تقي بهلول آغاز و به در گيري عمال رضاخان با مردم و به خاك و خون كشيدن آنان منجر شد .عبرت­ها و آموزه ­هاي برگرفته از اين واقعه، متضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي فاجعه مسجد گوهرشاد و همه شهداي مسير عفاف و پاكدامني است. از اين رو، اين ايام به هفته «عفاف و حجاب» نامگذاري شده است.

اين هفته فرصت مناسبي است كه مي تواند در راستاي ترويج فرهنگ عفاف و حجاب و استحكام بنيان خانواده توسط دستگاه­هاي اجرايي و تشكل­هاي مردمي و به منظور مقابله با تهاجم فرهنگي مورد استفاده قرارگيرد. اجراي   برنامه ­هاي ترويجي و تبليغي بصورت هماهنگ، هوشمندانه و هنرمندانه با بهره­ گيري از توانمندي­ها و بكارگيري رسانه‌هاي نوين در فضاهاي مجازي و محيط‌هاي اجتماعي از اهم فعاليت هاي در اين ايام، خواهد بود.

لذا بدین مناسبت  یک دوره مسابقه مجازی کتابخوانی با موضوع  "عفاف و حجاب" ویژه خانواده و کارکنان مدیریت حج و زیارت استان کرمانشاه برگزار می گردد و به برندگان به قید قرعه جایزه اهداء خواهد شد.

روابط عمومی و ستاد عفاف و حجاب مدیریت حج و زیارت استان کرمانشاه یاد و خاطره شهدای این فاجعه و هفته عفاف و حجاب را گرامی می دارد

مدیر سایت امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

Name (required)

Email (required)

Website

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.