یکشنبه 26 اردیبهشت 1400
EN

اطلاعیه ثبت نام حج تمتع

اطلاعیه ثبت نام حج تمتع

بسمه تعالی

اطلاعيه مدیریت حج و زيارت استان درخصوص ثبت نام درکاروانهای حج تمتع سال 1398

• دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تا تاریخ 30 بهمن ماه سال 1385 که پیش تر نسبت به تکمیل اطلاعات و دریافت کد رهگیری از سامانهreserve.haj.ir اقدام کرده اند، می توانند از ساعت 10 صبح روز جمعه دهم اسفند ماه نسبت به ثبت نام در کاروان های حج تمتع 98 اقدام نمایند.
• ضمنا به منظور تسهیل در پرداخت زائرین حج تمتع سال 1398 ، هزینه سفر در دو قسط دریافت خواهد شد که قسط اول مبلغ 15 میلیون تومان (به علاوه اصل مبلغ ودیعه و سودهای تعلق گرفته به آن) همزمان با ثبت‌نام در کاروان ها دریافت خواهد شد و زمان دریافت قسط دوم متعاقبا اعلام خواهد شدکه قطعی شدن ثبت نام منوط به انجام معاینات پزشکی و پرداخت قسط دوم هزینه سفر خواهد بود.
• در فرآیند ثبت نام کاروان های حج 98 ، نام نویسی فقط در کاروان های شهر یا شهرستان محل سکونت که در سامانه انتخاب شده ، امکان پذیر خواهد بود؛ لازم است تا زایران دقت لازم را داشته باشند یا اطلاعات خود را در سامانه reserve.haj.ir بروزرسانی و اصلاح نمایند.
• در صورت عدم مراجعه و ثبت نام اولویت های یاد شده در کاروان ها در فرصت تعیین شده، از اولویت های بعدی برای ثبت نام در کاروان ها دعوت به عمل خواهد آمد.
به دارندگان قبوض ودیعه گذاری در اولویت اعزام به حج سال آینده که تاکنون نسبت به تکمیل اطلاعات reserve.haj.irاقدام نکرده اند توصیه می شود تا قبل از فرآیند ثبت‌نام در کاروان ها، اطلاعات خود را در سامانه یاد شده ، تکمیل و بروزرسانی نمایند.

 

                                                    جدول زمان بندی ثبت نام در کاروانها بترتیب اولویت

اولویت

مشمولین تشرف

تاریخ شروع ثبت‌ نام از 10 صبح تاریخ

ملاحظات مهم

اولویتهای اصلی

اول

آندسته از دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا تاریخ 1385/11/30 که قبلا نسبت به تکمیل اطلاعات و دریافت کد رهگیری از سامانه: https://reserve.haj.ir اقدام نموده‌اند

1397/12/10

 


واجدین شرایط میبایست برای انتخاب کاروان، رزرو و ثبت‌نام اولیه به سامانه: https://reserve.haj.ir مراجعه و پس از آن (حداکثر ظرف 72 ساعت) بهمراه مدارک لازم به مدیرکاروان مربوطه مراجعه نمایند. درصورت عدم مراجعه بموقع رزرو ایشان باطل و ظرفیت خالی کاروان طبق برنامه زمانبندی دراختیار دارندگان سایر اولویتها قرار خواهد گرفت.

 

اولیت های ذخیره

دوم

دارندگان قبض ودیعه‌گذاری از تاریخ 1385/12/01 تا تاریخ 15/12/1385 که قبلاً در سامانه: https://reserve.haj.ir با تکمیل و بروزرسانی اطلاعات خود کد رهگیری دریافت نموده‌اند

1397/12/15

 

فراخوان این دسته از دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری صرفاً جهت فراهم شدن امکان مراجعه آنها به سامانه جهت اطلاع از ظرفیتهای خالی احتمالی و درصورت تمایل رزرو دراین ظرفیتها می‌باشد از اینرو مطلقاً ظرفیت جدیدی در سطح استان برای پذیرش این افراد باتوجه به شیوه فراخوان متصور نمی‌باشد و تاکید میگردد که ثبت‌نام قطعی از این افراد منوط به وجود ظرفیت خالی است. بدیهی است چنانچه تا قبل از زمان پیش‌بینی شده ظرفیت کاروانها در هریک از استان و شهرستانها کامل گردد اولویتهای ذخیره پیش‌بینی شده فعال و عملیاتی نمی‌گردد .

 

سوم

دارندگان قبض ودیعه‌گذاری از تاریخ 1385/12/16 تا تاریخ 1385/12/30 که قبلاً در سامانه: https://reserve.haj.ir با تکمیل و بروزرسانی اطلاعات خود کد رهگیری دریافت نموده‌اند

1397/12/20